Charger

MENU

Strona Główna

Rodowód

Badania

Tytuły

Wystawy

Galeria

Nasi znajomi

Kontakt

GOLD CHARGER BULDOŻER
, przez znajomych nazywany RUDASKIEM, ze względu na swoje umaszczenie, jest z Nami odkąd skończył 12 tygodni. Przyjechał do Nas spod Wrocławia z hodowli EWY I ANDRZEJA TOKOŃ.
Od razu podbił Nasze serca, stając się przyjacielem Rodziny i towarzyszem zabaw dla młodszego dziecka. To właśnie ze względu na niego zaczęliśmy interesować się tą rasą, a Charger nie zawiódł naszych oczekiwań.

Jest psem o doskonałej psychice. Zrównoważonym, posłusznym, odznaczającym się wyjątkową cierpliwością i delikatnością w kontaktach z dziećmi. Przyjacielsko nastawionym do otaczającego go świata, ale w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu jego Rodziny, potrafiącym bez wahania stanąć w jej obronie.
Jego temperament i potrzeba ruchu, czynią go nieodzownym towarzyszem porannego jogingu, wycieczek rowerowych i wszelkich rodzinnych inicjatyw, które odwołują się do tkwiących w nim pokładów energii. Uwielbia więc długie spacery, łapanie i przynoszenie freesbe, bieganie za piłką i wakacyjne igraszki w wodzie, podczas których nurkuje i wyławia różne kamyczki.

CHARGER wniósł do Naszego domu wiele radości, a dzieci nauczyły się przy nim obowiązkowości, ponieważ z rodzicami można negocjować, z nim nie. Kiedy przychodzi odpowiednia godzina, jest gotów do swojego spaceru. Zresztą nie sposób mu odmówić, bo potrafi cieszyć się „całym sobą”. Polega to na radosnym merdaniu ogonem, skakaniu do góry, przynoszeniu butów, a na końcu – siedzeniu pod drzwiami ze smyczą w zębach.

Razem z nim, rozpoczęliśmy Naszą „przygodę” z kynologią. Zaczęliśmy jeździć na wystawy, na których CHARGER otrzymuje oceny doskonałe i zajmuje czołowe lokaty, a w domowej kolekcji przybywa pucharów i medali. Jednak nie to jest najważniejsze, chociaż osiągnięcia Naszego psa oraz to, że jest znany zarówno w kraju, jak i w wielu zakątkach Europy, przynoszą Nam satysfakcję i zadowolenie.
Przede wszystkim jednak cieszymy się z tego, że możemy spotykać znajomych, nawiązywać nowe znajomości i to nie tylko z miłośnikami rasy.
Wyjazdy na wystawy są także dla Nas okazją do zwiedzania oraz zobaczenia rzeczy ciekawych, tym bardziej, iż często wybieramy się w odległe miejsca takie, jak: Sarajewo (Bośnia i Hercegowina), Kishiniev (Mołdowa), Helsinki (Finlandia), Tallin (Estonia), Kijów (Ukraina), Kaliningrad (Rosja). Wielu z tych krajów byśmy nie odwiedzili, gdyby nie udział w wystawach.
Również dzieci polubiły te wyprawy, a Nasza córka brała udział z CHARGEREM w licznych Konkursach Młodego Prezentera, zdobywając nagrody.
W chwili obecnej przygotowuje Ona i prezentuje na wystawach psy innych ras, zajmując się handlingiem.

Jednak osiągnięcia Naszego psa są uwieńczeniem nie tylko jego i Naszej pracy. To w dużej mierze zasługa hodowców – EWY I ANDRZEJA TOKOŃ (hodowla Family Buldożer), którzy pomogli nam „stawiać pierwsze kroki” na ringach, zawsze służą radą i pomocą. Poświęcili Nam wiele czasu, udzielili cennych wskazówek, abyśmy mogli otoczyć CHARGERA właściwą opieką i prawidłowo wychować. Za co serdecznie dziękujemy!

Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to można ująć je w ten sposób: chcemy cieszyć się Naszym psem, spotykać się ze znajomymi na wystawach, odwiedzić miejsca, w których jeszcze nie byliśmy oraz czekać na moment, w którym do Naszej Rodziny przybędzie jeszcze jeden staffik, bo tego szczęścia nigdy nie za wiele........

Kasia i Jacek